O autorze
Klancyk jest jedną z pionierskich grup impro w Polsce. Ich komediowe spektakle, powstające na bieżąco, bez przygotowania i zainspirowane podpowiedzią publiczności, można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku. Klancyk działa też w przestrzeni publicznej, pisze, koncertuje, realizuje słuchowiska i filmy, prowadzi warsztaty improwizacji, ogarnia chaos, krzepi, drażni i łączy ludzi. Teatr współpracował m.in. z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Amnesty International, Bluszczem i Radiem Wnet. Klancyk to ośmiu facetów, z których trzech ma brodę, a dwóch dziecko. Ktoś powiedziałby, że Klancyk to zjawisko artystyczne. Ktoś inny - zupełnie by tego nie powiedział.

Listy do Mikołaja 2013

I znów, jak przed rokiem, w niewytłumaczalnych okolicznościach do naszej redakcji rykoszetem trafiły błędnie zaadresowane listy, które zamiast do Rovaniemi, względnie na Biegun Północny, trafiły do nas za pośrednictwem zaprzyjaźnionego skupu makulatury z ulicy Żelaznej na Woli (wiadomo, że nigdzie nie ma tyle makulatury, co w redakcji internetowego pisma). Pisownia oryginalna.


***

Drogi Mikołaju,

nie byłam może całkiem grzeczna, ale tak naprawdę niegrzeczna to dopiero będę. Mam nietypową prośbę: potrzebna mi cała wywrotka przyprawy piernikowej. Chatka z biszkopta to nie był najlepszy pomysł, więc zaczynam od zera.

Całuję,

BJ

***

Drogi Mikołaju,

chciałabym pod choinkę dostać karierę.

Izabella Scorupco

***

Drogi Mikołaju,

chciałabym większą czcionkę w czołówkach. Mogą być też złote zgłoski.

Agnieszka Odorowicz

***

Drogi Mikołaju,

proszę o jakiś katalog aktualnie modnych fryzur.

Szczepan Twardoch

***

Drogi Mikołaju,

ja też!

Grzegorz Łopanowski

***

Szanowny Święty Mikołaju,

chciałbym Cię niezwykle gorąco prosić o wielką pomoc. Czy mógłbyś zesłać na któryś z mych spektakli grupkę narodowców? Nie musi być agresywna, ot niech pokrzyczy, pobuczy, oburzy się i wyjdzie przed przerwą. Mojemu teatrowi naprawdę przydałaby się dobra prasa.

Z wyrazami szacunku
Maciej Englert

***

Dear Santa,

I know this probably isn’t the best time, but I just have to stress that SHE DIDN’T HAVE TO CUT ME OFF. MAKE OUT LIKE IT DIDN’T HAPPEN AND THAT WE WERE NOTHING. I DON’T EVEN NEED HER (...) [nieczytelne, porwane]

***

Drogi Mikołaju,

będę bardzo szczęśliwy, jeśli pod choinką znajdę działający zapalnik.

Sierżant Nicholas Brody

***

Drogi Mikołaju,

proszę tylko o jedno: żeby w 2014 też mieć letnie wakacje. Było super!

Tunel Wisłostrady

***

Pisałem do Ciebie tyle razy,
Ile Europę nawiedzały zarazy.
Lecz Ty słuchasz innych dusz.
Nie napiszę nigdy już.

Edgar Allan Poe

***

Dear Santa,

moje życzenia będę pisał po polsku, bo myślę zawsze po polsku. Chciałbym Cię prosić o pełen sezon Warsaw Shore na DVD.

Andrzej Wajda

***

Mikołaju,

bo nie święty przecież, bo nie ma czegoś takiego jak świętość, a nawet jak jest to ja gardzę nią tak jak i każdym innym przejawem katolickiej tradycji. Życzę sobie, aby zginęła wszelka myśl narodowa, aby zatarły się granice państwa polskiego, a patrioci sczeźli. I niech zapanuje jeden kolor, który wynika z mych wszystkich - krwawa czerwień sztandarów.

Tęcza z pl. Zbawiciela

***

Drogi Mikołaju,

oglądałem ostatni teledysk Miley Cyrus i uważam, że to świetny moment, aby wrócił serial Hannah Montana. Rozmawialiśmy z kolegami i bardzo byśmy chcieli na nią popatrzeć.

Michał, lat 8

***

Mikołaju,

bramki w kadrze. Co Ci szkodzi?

Robert.

***
najbliższy spektakl

WIECZÓR OPOWIEŚCI Z ANIĄ DZIEWIT-MELLER I MARCINEM MELLEREM
13 grudnia, piątek
20:30
Państwomiasto

klancyk.pl
facebook.com/klaaancyk
Trwa ładowanie komentarzy...