O autorze
Klancyk jest jedną z pionierskich grup impro w Polsce. Ich komediowe spektakle, powstające na bieżąco, bez przygotowania i zainspirowane podpowiedzią publiczności, można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku. Klancyk działa też w przestrzeni publicznej, pisze, koncertuje, realizuje słuchowiska i filmy, prowadzi warsztaty improwizacji, ogarnia chaos, krzepi, drażni i łączy ludzi. Teatr współpracował m.in. z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Amnesty International, Bluszczem i Radiem Wnet. Klancyk to ośmiu facetów, z których trzech ma brodę, a dwóch dziecko. Ktoś powiedziałby, że Klancyk to zjawisko artystyczne. Ktoś inny - zupełnie by tego nie powiedział.

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek. Czego nie powinno usłyszeć Twoje dziecko przed pójściem do szkoły?

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi susami lub jak mawiają nauczyciele WF-u - wieloskokiem. Już za chwilę główne wydanie“Wiadomości” doniesie nam, ilu pierwszoklasistów rozpoczyna swoją bolesną przygodę z nauką, a ilu nauczycieli ją kończy z powodu zbiorowych zwolnień. Dla rodziców to czas bezsennych nocy przepełnionych pytaniem: Co mogę jeszcze zrobić? Na nie nie znamy odpowiedzi, ale postanowiliśmy zasygnalizować, czego dzieciom przed pierwszym dniem szkoły mówić się raczej nie powinno."Dam ci pewien cynk: siadaj w pierwszej ławce - pani od matematyki chodzi w mini”

“Zasady są proste: jak tylko wejdziesz do szkoły powal największego ucznia, jakiego zobaczysz, reszta poczuje respekt.”

“Bądźmy szczerzy: nie masz szans na drugą klasę.”

“Nie martw się, zostało ci tylko 60 lat do emerytury!.”

“Od jutra całą odpowiedzialność za twoje wychowanie przejmuje system edukacji. Ja już nie chcę mieć z tym nic wspólnego.”

“Nawet nie wiesz, jak masz dobrze. Za moich czasów szkoła była na węgiel.”

“Musisz sama zdecydować czy chcesz marnować życie na książki, brzydnąć i schnąć w zakamarkach zatęchłych czytelni czy chcesz być modelką i mieć jacht.”

“Pamiętaj, szkoła to narkotyki, alkohol, przemoc - wszystko, co znasz już z domu!”

“Dawno temu banda dzieciaków tak bardzo chciała powstrzymać początek roku szkolnego, że napadła na radiostację w Gliwicach.”

“Jak będą ci zanurzać głowę w klopie, zamknij usta i zatkaj nos.”

“Jeśli za pięć lat nie przyprowadzisz do domu cheerleaderki, to jesteś mega frajerem.”

“Nie łam się, a może w pracowni informatycznej nie działają filtry antypornograficzne?.”

“Nie po to ładowaliśmy w ciebie końskie sterydy, żebyś teraz stchórzył. Ustaliliśmy, że udowodnisz Joannie Brodzik i reszcie oszołomów, że sześciolatki są w stanie skopać siedmiolatkom tyłki!”

“Pamiętam, jak byłem w twoim wieku i mówiłem: Ta wiedza przyda mi się tylko, żeby pomóc dziecku odrabiać lekcje! I wiesz, co ci powiem? Nie pamiętam, o czym tak mówiłem.”

"Możesz się dla taty dowiedzieć, czy profesor umie wytwarzać metamfetaminę?"

“The winter is coming.”

“Jeśli nie będziesz w nastroju na WF, mów, że jesteś niedysponowana.”

“Miałem kiedyś klasowego wroga. A potem wydarzył się przykry wypadek na zajęciach ZTP w warsztacie stolarskim. Straszny wypadek.”

“Dziś pierwszy dzień szkoły. Chciałam ci coś powiedzieć. Wszystko, co dobre w twoim życiu, już się wydarzyło, rozumiesz? Od dziś czeka cię tylko powolny spacer ku śmierci. Oczywiście będą również lepsze dni. Ale niech cię nie zmylą. Lepsze dni to oddech, który tonący łapie miotając się w morzu.”

"Pamiętam, jak ja pierwszy raz poszedłem do szkoły…Jezu… nie idziesz! Zdejmuj plecak! Już! Do pokoju! Nigdy więcej! NIGDY WIĘCEJ.”

***
najbliższy spektakl

KLANCYK WAKACYJNIE + URODZINY IZY KAŁY w Forcie Sokolnickiego
30 sierpnia, 20:00
Fort Sokolnickiego
Stefana Czarnieckiego 51

klancyk.pl
facebook.com/klaaancyk
Trwa ładowanie komentarzy...